href="http://managementut.com">لوگو - Copy

درباره ما…

لوگو


به وب سایت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران خوش آمدید.

به منظور نهادینه ساختن و حاکمیت رویکرد علمی، ترویج فرهنگ و اخلاق علمی، تعمیق و گسترش یافته های علمی جهت توسعه دانایی و شکل گیری جنبش نرم افزاری و تولید علم و نیز تقویت روحیه و بنیه علمی و مشارکت دانشجویان مستعد و توانمند در فعالیت های جمعی و علمی، انجمن علمی دانشجویی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در سال 1379 شکل گرفت و در بهمن ماه 1392 دوره جدید فعالیت های خود را آغاز نمود.

انجمن ، متشکل از انجمن های علمی در گرایش های مختلف شامل :

1. حسابداری
2. مدیریت بازرگانی – کسب و کار
3. مدیریت دولتی
4. مدیریت صنعتی – IT
5. مدیریت مالی
6. علم اطلاعات و دانش شناسی

به همراه ارکان دبیر کل، شورای مرکزی، کمیسیون های آموزشی، ارتباطات، هنری و اقتصادی-بازاریابی ، فعالیت خود را دنبال می نماید و مفتخر است که در دوسال اخیر با حضور گسترده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ، موجبات جلب مشارکت و استقبال دانشجویان دانشکده مدیریت از ورودی های مختلف را فراهم نموده و با برگزاری و همکاری در پدید آمدن رویداد های گوناگون، جایگاهی شایسته برای این تشکل در فضای دانشکده بسازد.

کادر انجمن علمی در نمایشگاه بازاریابی و تبلیغات - آبان 1394

کادر انجمن علمی در نمایشگاه بازاریابی و تبلیغات – آبان 1394

انجمن علمی ، محیطی برای تولید علم است. این تشکل در راستای یکپارچه سازی علوم، گام برداشته و فضایی باز و پذیرنده برای تمامی علاقه مندان می گشاید. این تشکل ماهیتی صرفاً علمی داشته و ضمن پذیرا بودن افراد با عقاید و نگرش های مختلف، هیچ گونه فعالیت صنفی و سیاسی انجام نمی دهد.

در این تشکل، ساختاری افقی ، ماتریسی ، ارگانیک و کاملاً غیر متمرکز مدنظر است. میان صف و ستاد تمایز چندانی مشاهده نمی شود، بر سلسله مرتب تأکید نمی گردد و فعالیت ها تیمی است. در انجمن علمی برای انجام وظایف کلی از واحد های کوچکی استفاده می شود که در جوی دوستانه ، به طور خودگردان فعالیت می کنندو و این بسیار به طراحی ادهوکراسی شبیه است.

پس از طرح تغییر پارادایم در انجمن های علمی دانشگاه تهران، انجمن علمی دانشکده مدیریت به عنوان عضوی از تشکل مذکور در نمایشگاه جهش در اردیبهشت ماه 1394 شرکت نمود.

گفتنی است با ادغام گروه علم اطلاعات و دانش شناسی در سال 94 در دانشکده مدیریت، انجمن علمی دانشجویی این گروه نیز وارد تشکیلات ما گشت. انجمن علمی قصد دارد در آینده با توسعه ارتباط خود با دانشجویان ارشد و اساتید دانشکده، رشته ها و گرایش های بیشتری را وارد تشکل نماید.

شورای مرکزی انجمن علمی - اسفند 1394

شورای مرکزی انجمن علمی – اسفند 1394

اهداف کلی این تشکل بدین شرح می باشد:

1. ایجاد زمینه های مناسب برای شکوفایی استعدادها، برانگیختن خلاقیت علمی دانشجویان و بهره گیری از توانمندی ایشان در تقویت و تحکیم فضای علمی
2. افزایش سطح مشارکت دانشجویان در فعالیت های علمی و گروهی در قالب یک تعامل اجتماعی
3. بهره گیری از توان علمی دانشجویان در جهت تقویت پیوند های دانشگاه با بخش های مختلف اجتماعی
4. تعمیق دانش و بینش علمی دانشجویان با بهره گیری از توان علمی استادان
5. نهادینه ساختن فعالیت های فوق برنامه علمی، مطالعاتی و تحقیقاتی دانشجویان
6. جامه عمل پوشاندن به مباحث نظری و به کار گیری آن ها

برخی از مصادیق فعالیت های انجمن علمی دانشکده مدیریت به شرح زیر می باشد:

1. مناظره و نقد علمی
2. هم اندیشی، سمینار، جشنواره و سخنرانی تخصصی
3. مطالعات و پژوهش های علمی
4. نشرو ترویج یافته های علمی در قالب نشریه، سایت اینترنتی و فعالیت در شبکه های اجتماعی
5. فعالیت های کمک آموزشی از قبیل برگزاری کارگاه ، دوره های کاربردی، کلاس های آموزشی تکمیلی و…
6. بازدید علمی از مراکز علمی، صنعتی و فناوری

در این وب سایت ، قصد داریم رویداد های و فعالیت های انجمن علمی را اطلاع رسانی نموده و اقدام به ارائه و انتشار یادداشت های اختصاصی-تحلیلی کنیم که در زمینه های مختلف مدیریتی ، اجتماعی و اقتصادی به قلم دانشجویان و اساتید دانشکده نگاشته شده اند.
امیدواریم که در مسیر پیش رو، مارا همراهی نمایید !

گفتنی است یادداشت ها و تحلیل های نوشته شده در وب سایت پیرامون موضوعات مختلف، لزوما بیانگر دیدگاهها و نظرات انجمن علمی نیست. انجمن علمی، نهادی است غیرسیاسی و غیروابسته به جناح یا دسته یا گروه ذی نفع خاص.

انجمن های علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در شبکه های اجتماعی:

instagram

instagram


Telegram

Telegram

دیدگاه نویسندگان مطالب و تحلیل ها، لزوما بازتاب دهنده موضع تشکیلاتی انجمن علمی دانشکده مدیریت نمی باشد- این وبسایت بر روی سرور های قدرتمند ایکس ال هاست پشتیبانی می شود. Copyright @2016 managementut.com